Jak jsem psal »Test studijních předpokladů«

05.05.2007, 23:42 | Osobní

Titulek článku je myslím zřejmý. Test studijních předpokladů, ďábelská to zkouška University tatíčka Masaryka, se pro brozkeff konala právě dnes.

Oficielní zahájení: 15 hodin nula minut. Místo: Pedagogická fakulta, Poříčí třicet jedna. Posluchárna třicet pět. Prezence půl hodiny před zahájením.

Samozřejmě že lepší bylo přijít na místo až deset minut před zahájením, neboť to už tam nebyla žádná netrpělivá „prezenční“ fronta a šlo se ihned na řadu. Teď už jen ukázat nějaký doklad totožnosti a už jsem si mohl vybrat místo (sic! — jaký to rozdíl oproti skoro německy striktním echtle-mechtle pravidlům Scio testů). Stejně si nebylo co vybrat, když už tam skoro všichni seděli, ale co, hlavně že tu byla ta svoboda volby! To je aspoň volnomyšlenkářský přístup, to je aspoň Universita s velkým ES! Má úcta :-))

Patnáct hodin jedna minuta: Stručné instrukce! Rozdání zadání! Kontrola zadání! Případná výměna zadání! A už … chvíle napětí — start! Rána z žádné pistole sice nenastala, ale symbolické to bylo, což.
A tak se psalo (krásnými černými linery s logem Masarykovy University, pochopitelně. A dokonce jsme je po skončení testu dostali na památku! Áách!). A přemýšlelo. A tipovalo. A sledoval čas. Oprava: sledoval nechutně rychle ubíhající čas. A porovnávalo se to s počtem zbývajících otázek. Zle začalo být v okamžiku, kdy počet otázek zbývajících do konce převyšoval počet zbývajících minut :))

Přesto jsem vítězoslavně „dokončil“ svou práci „v čase“, tedy asi čtyři minuty před koncem.
Všechno by bylo krásné, kdyby mi nechybělo asi patnáct otázek nezodpovězených (to byly takové, nad kterými jsem ztratil zprvu několik drahocenných minut, abych je pak nechal v zoufale nedopracovaném stavu, s bláhovou nadějí že na to bude čas na konci). A tak jsem přešel na pravohemisférovou intuitivní tipovačku (zatímco u „pitomých“ Scio testů se za nesmyslné odpovědi srážely bodíky, tady ne! :ep). No a v rámci mého jako-tradičně-nezvládnutého time managementu jsem nestihl v čase ani ty nezodpovězené otázky všechny nastřílet.

Výsledek? Asi sedm vůbec nezodpovězených otázek v druhé půlce testu, asi osm nastřílených v té první půlce, pak asi dalších deset, které jsem pro „rychlost“ tipnul už v průběhu řešení a ten zbytek s trochou dobré vůle možná i dobře. Na to, že jsem si před začátkem testu vzal jako „doping“ svůj tolik milovaný penicilín, navíc k tomu jako bonus jeden paralen ve formě Coldrexu a celé to zapíjel mateřídouškovým „čajem“, slušný výkon :]

A nebo taky ne.
Ostatně, sejde na tom vůbec?

Četlo: 1567
pridej.cz

Komentáře#


1. brozkeff# | 06.05.07, 00:37
Bonus: krátká báseň

Dovolil jsem si ještě na počest takto významné události složit krátkou báseň. Nuže, zde je v celé své kráse, odhalení a přirození!


Krátká báseň.
(Pro hlasitou recitaci, vhodné i pro veřejný přednes.)
(A nebo radši ne.)

Když jsem vám tuhle byl v Brně,
zrovna tam běželi nějaký běh.
A běželi staří, běželo i jedno mrně,
těch běžců, tolik jich bylo, »těch«!

A to jsem zrovna psal
zkoušky.
Málem jsem to vzdal
Z té fušky?

Kdepak, to bylo proto,
že v hlavě jsem měl nasráno,
neboť důvod byl toto:
pilulek jsem měl nabráno,

až mě z toho bylo zle.
Leč doktor pravil:
Kdyby ti nebylo zle,
nikdy by ses neuzdravil!

A tak jsem měl teplotu,
papal prášky,
napsal test,
odjel domů,
a věřím že to nějak dopadne.

Konec básně, vážení.
Ukončíme tohle vyprávění.
Chápu, Vás to zaujalo!
Leč neplakejte, mě to též dojalo.

Ano, i mne samotného,
autora těchto veršů!
myslíte, že lžu?
proč bych lhal?
aby se verš rýmoval?
Absurdní — i pro mne samotného!


2. Hanička# | 07.05.07, 16:35 | http://hanicka.net | hanicka#hanicka.net

:) Ja nevím proč, ale minulej rok jsem ty testy měla o 20 minut dřív :) Asi okolo mne je nějaka diletace časoprostoru či co :)


3. Stilgar# | 11.05.07, 10:22 | http://scotfi.bloguje.cz

Pěkná báseň.. :-)

Hanička: Minulej rok ty testy byly podstatně jednodušší.. :P


Vložit nový komentář#

— Aby se komentář odeslal, políčka Jméno, Komentář a správná odpověď na antispamovou otázku musí být vyplněna!
— phpBB tagy ani jiné syntaxe tu nefungují, proto je nepoužívej – komentář jen bude plný balastu.