Utilitarismus ve vztazích?

09.09.08, 03:48

Mám zkušenosti se dvěma skupinami lidí: První skupina nechápe, co chci říct. Já říkám bla bla bla a druhá strana odpovídá ble ble ble, ale k ničemu to nevede. Existuje jakási propast mezi těmi stranami. Jedna ví a druhá neví. A chybí intelektuální kanál, kterým tuto nevyváženost vyrovnat.

Druhá skupina je na stejné nebo podobné úrovni a ta chápe. Tedy už není moc o čem komunikovat.

Obohacuje mne až skrytá třetí skupina, početně naprosto zoufale malá. Tam existuje vztah nevyrovnaný, ale partnerský. A ta druhá strana mi je ochotna něco předat. Takových lidí si maximálně vážím a cením. Je jich však jako šafránu.

Trpím určitým problémem, že mi kontakt s prvními dvěma skupinami, tedy valnou většinou lidí, mnoho nepřináší a nevím, jak s většinou takových lidí vlastně interagovat.

Času je zatím dost.