Nová adresa Brozkeff.net

24.06.11, 19:14

I mikroblog Řeku stěhuji na hlavní web, kde běží Wordpress. Archiv všech příspěvků zde zůstane archivován i v tomto původním redakčním systému, protože nedokážu zajistit automatické přesměrování trvalých odkazů. Všechny příspěvky jsou ale paralelně i na nové adrese.
Nové krátké příspěvky se budou objevovat na hlavní doméně brozkeff.net v rubrice Miscelanea.


Privátní deníček

15.05.11, 14:36

Na Wordpressu jsem si založil privátní deníček (http://brozkeff.wordpress.com/), který není a nebude veřejně přístupný.


Upload to PicasaWeb from Context menu

08.05.11, 23:20

This useful tool - http://ivanz.com/projects/picasauploader/ - allows to easily upload image files from Explorer by right clicking on them to Picasa Web Albums. No Picasa software needed.


Požehnané plýtvání časem

09.04.11, 11:18

Uvědomovat si, že plýtvám časem, je požehnáním oproti tomu, kdy jím totálně plýtvám a vůbec si to neuvědomuju. Ale cítím se tak nějak v pohodě.

Co to je plýtvání? To je tehdy, když dělám věci, které neodpovídají hodnotá, cílům, vizím, které mám.

Plynutí času, a třeba všímání nádechu a výdechu je další hodně významná věc. Prostě jenom to uvědomování si, jak čas plyne, že kráčím. A že kráčím od okamžiku zrození, ke stárnutí, umírání. (To je) zase další taková ta bytostná touha k tomu ten čas smysluplně využívat.

A právě ale ... samotné spočívání v tomto náhledu je vlastně cílem.

(26.3.2011 Brno, Šedová ul.)


Generátor vzorů na pletení

26.03.11, 17:21

Babička mi slíbila, že mi uplete svetr. Jelikož jsem měl představu, co na svetru mít, ale nechtělo se mi to celé překreslovat na čtverečkovaný papír, hledal jsem software, co mi z obrázku o nízkém rozlišení udělá právě tuto mřížku.

Online nástroj, co tohle dovede, se jmenuje knitPro a zvládl to, co jsem po něm chtěl. Předtím jsem si sice s výchozím obrázkem hrál v IrfanView a Malování, abych jej převedl do nízkého rozlišení a na paletu jen několika málo barev, kterou pak webová aplikace pochopí, ale to hlavní, tj. vytvoření číslované mřížky, jsem nevěděl, jak udělat sám.

tibetské A v thigle jako vzor na svetr


A mám to sečtený

26.03.11, 04:30

A od teď už páni statistici o mě ví, že su moravák a praktikuju dzogčhen. A ani to moc nebolelo a ten online formulář fungoval bezchybně. Jen to fakt chtělo nový Adobe Reader. (Pokud máte starší verzi a jste spokojení, doporučuju stáhnout pro účely této akce Portable verzi, která se neinstaluje a nezasere počítač, protože pracuje v odděleném prostředí nezávislého adresářového stromu.)
Potvrzení, že to mám sečtené

Stažení formuláře zde


Dynamická komprese hudby = ZLO

21.03.11, 03:49

Proč dnes musí být takové množství jinak i kvalitní hudby zpraseno dynamickou kompresí? :-/


Jak vyrobit okamžitě svícící úspornou žárovku

16.02.11, 13:22


Normální úsporné žárovky se nerozsvítí hned na plný výkon. Návrh řešení ;-)

Udělat zařízení zkombinované z
- úsporné žárovky
- obyčejné žárovky
- stmívače žárovky
- měřáku hladiny osvětlení,

které by fungovalo tak, aby již od první sekundy bylo 100 % plného osvětlení, které úsporka je schopna dát po těch X sekundách až minutách. Rozsvítí se zářivka a žárovka tak, aby celkové množství světla bylo optimální, a jakmile měřák zaznamená, že se už svítí moc, tak bude pomocí stmívače žárovku postupně oslabovat, až ji nakonec vypne zcela :-)


Parfém za 4000 a pak skoro zadarmo

15.02.11, 23:08

Zábavné vnucování parfémů dnes před Albertem na Svoboďáku: Normální cena 4000, zde v akci 2500, ale prvních 20 lidí co správně odpoví jednoduchou otázku (mezi ně jsem hned patřil) za výrobní cenu 990. Za 30s na to, že 2 další kusy k tomu zdarma, tj. to už jsme na 330 Kč za kus. Nemáte tolik peněz? Tak já udělám výjimku - vytáhněte peněženku, kolik máte a třeba se nějak domluvíme. Supr masáž, ani nemusím chodit na shiatsu ;)Anketní otázka: Jaká je asi tak skutečná výrobní cena takových parfémů, když i při ceně méně než 300 korun se to vyplatí to takhle prodávat a stále z toho mít tučnou provizi? ;-)


Studená fúze aneb Rossiho Ni-H reaktor

14.02.11, 00:16

V Boloni nám 14. ledna tohoto roku předvedli funkční prototyp cca 10kW termoreaktoru založeném nejspíš na principu studené fúze vodíku a niklu. Jestli to celé není jedna velká kachna, tak je to opravdu COOL a skutečně velká věc. A skutečně atraktivní investiční příležitost ;)

report, mirror

Journal of Nuclear Physics - Rossiho "blog"