Svoboda.

08.11.08, 00:32

Co může přinést vysvobození, vnitřní nezávislost - autonomii, blaženost, štěstí?

Je povaha člověka něco v jeho "naturelu", něco čím se člověk rodí, co nelze změnit???

Změna je možná.

Jde však o jednosměrku: odkrytí závoje nevědomosti přináší poznatky. Lze se pokusit závojem znovu skutečnost zakrýt. Je však obtížné ignorovat jasné vidění příčinnosti následků. Nepěkné stavy způsobené z hloupého konání v rámci "regrese" jsou neuvěřitelnou motivací to takhle nenechat a pracovat na neopakování jednání způsobujícího utrpení.