Eklekticismus, synkreze, syntéza...

23.07.08, 13:04

Od druhé poloviny 20. století, kdy se do vyspělého světa začaly dostávat nové informace s bezprecedentně vysokou dostupností každému a v prakticky neomezeném množství, a vlivem nejmodernějších komunikačních prostředků, zejména internetu, pozorujeme v tomto světě trend syntézy všeho vědění a aspektu kultury.

Přináší tato hyperinformovanost jen samá pozitiva? A není přílišná demokratizace vědění mezi širokou populaci začátkem konce civilisace?