Laissez-faire by byl dokonalým systémem...

14.05.10, 00:41

...kdyby neexistoval fiat money, a možnost si beztrestně půjčovat a dluh pak rozpouštět natištěním nových papírků.

Krize v roce 1929 ani žádná jiná podobná nebyla selháním laissez-faire systému a neospravedlňuje socialistické praktiky. Žádný laissez-faire v té době neexistoval a ani dnes neexistuje. A dokud bude existovat současný finanční systém virtuálních nekrytých měn, či aspoň nebude možnost bez problémů z jejich systému vystoupit a směňovat v alternativních měnách (něčím přímo krytých nebo lokálních měnách založených na vzájemné důvěře a sociální kontrole omezeného počtu členů), ani nic takového existovat nemůže.