mcat - prima katalog CD, DVD apod.

01.03.2009, 23:30 | Počítače a technika

Ačkoli dneska už frčí ukládání všeho na nové a nové a stále větší disky a problém plné skříně CD a DVD s různým obsahem tak přestává být "aktuální", pokud má člověk takovou plnou skříň a nechce, nebo nemůže všechen obsah sloučit na jeden obří harddisk, je pořád dobré mít v těch datech přehled.

Dělat ruční katalog je opruz a tak jsou nástroje, které to udělají automaticky.

Potřeboval jsem takhle zkatalogizovat svou hudbu, filmy a ebooky, co mám roztahané po různých CD a DVD. Nástroj, který umí přesně to, co potřebuji, dělá to rychle, čistě a spolehlivě a nedělá nic, co by se mi nelíbilo, se jmenuje jednoduše mcat.

Samozřejmě open source a volně ke stažení.

Takže doporučuju.

Celé to spočívá v tom, že se na disku někde udělá soubor s katalogem, kterých může být kolik chci, třeba jeden na hudbu, druhý na filmy a třetí na ebooky; a nebo můžu mít slité všechno v jediném katalogu. Pak se už jen strkají jedno CD/DVD po druhém do mechaniky, a program si uloží komplet adresářovou strukturu disku, plus tagy v hudebních souborech. Procházení je pak možné jednoduše přes tu disko-adresářovou strukturu a nebo fulltextově vyhledávat. Jak jednoduché to je.

Hlavně že to funguje, nemá to problém s českými znaky, je to celé rychlé a přehledné. Fakt supr.

Četlo: 2363
pridej.cz

Vložit nový komentář#

— Aby se komentář odeslal, políčka Jméno, Komentář a správná odpověď na antispamovou otázku musí být vyplněna!
— phpBB tagy ani jiné syntaxe tu nefungují, proto je nepoužívej – komentář jen bude plný balastu.