Dobří lidé ještě nevymřeli!

15.06.2011, 21:11 | Osobní

Jsou okamžiky, kdy člověk potřebuje ujistit, že jsou zde stále dobří lidé. Když neustále slyšíme o skandálních krádežích veřejných peněz politiky, korupci, a dalším nemorálním jednání, je snadné začít ztrácet naději, nebo dokonce sám uvažovat o morálních kompromisech. Dnes večer se mi tohle ujištění velmi výrazně zhmotnilo. Bezdomovec mi vrátil peněženku plnou peněz a dokladů.

Odpoledne jsem v bankomatu vybral skoro šest tisíc korun, které jsem dal do peněženky, kde krom toho nosím asi 30 různých karet, včetně dvou debetních, ISIC, občanky, řidičáku, průkazky pojištěnce, atd. A právě tuhle napěchovanou peněženku jsem vytrousil z batohu, když jsem na brněnském hlavním nádraží nastupoval do šaliny směr Juliánov. Za mnou se rozběhl bezdomovec sedící vedle mě na lavičce s tím, že mi vypadla peněženka. Velice jsem mu poděkoval, peněženku jsem si vzal, ještě se stihl mírně uklonit a pak se už zavřely dveře a šalina se rozjela.

Žehnal jsem tomu člověku za to, co tímto pro mne udělal, a na další zastávce jsem proto vystoupil a došel zpátky na nádraží, kde jsem jej ještě potkal, abych se mu za tuhle službu odměnil a minimálně posílil v něm takovéto chování.

A myslím, že výzkum chování lidí v podobných situacích bude výborným tématem na diplomovou práci.

BLESSED BE

Četlo: 11599
pridej.cz

Vložit nový komentář#

— Aby se komentář odeslal, políčka Jméno, Komentář a správná odpověď na antispamovou otázku musí být vyplněna!
— phpBB tagy ani jiné syntaxe tu nefungují, proto je nepoužívej – komentář jen bude plný balastu.