Zkouška za 33

16.01.09, 18:38

Tolik bodů je potřeba na úspěšné složení souborné zkoušky z vývojové psychologie. A jelikož jsem dnes po napsání zkoušky udělal nákup za rovných 333 korun, pevně věřím, že symbolika nebyla náhodná a podobná čísla se objeví i za tu zkoušku. Ale ani o bod míň! opakovat to fakt nechci :e)


Čeština v zapomnění

15.01.09, 17:40

Ze studijních materiálů ke zkoušce: "Protrahovaná separace nebo ztráta attachmentové figury vede k následujícím konsekvencím ..."

Ach, co takhle říct jednoduše "Delší odloučení od maminky způsobuje ..."? Asi by to nebylo příliš "vědecké" a znělo by to moc banálně.


Brozkeff ve sboru

14.01.09, 15:28

Tak jsem se právě přihlásil do universitního sboru =)


Magie a psychiatrie

12.01.09, 11:06

Magie je ve skutečnosti sofistikovanou reklamní kampaní psychiatrické společnosti, která potřebuje stálý přísun klientů.


IMHO LOL

11.01.09, 00:19

Geniální mem. IMHO.

lol

A jak zvukomalebný! Imho lol :ep


Tvůrčí krize v akademické sféře

10.01.09, 23:32

Mám tvůrčí krizi co se týče psaní formálně korektních textů do školy. Chytla mě nepředstavitelná nechuť psát další a další texty o pevně dané struktuře, pevně dané potřebě citovat každé uprdnutí autority a tak vůbec. Nevěřím, že takový text čtenáři (i mě) k něčemu bude. Mnohem víc věřím, že zamýšlený záměr předám prostřednictvím nějakého prostého výroku, básně, metafory, anekdoty, aforismu, jednoho slova, mnohovýznamových neurčitých slovních náznaků.

Ale taková forma nepatří do akademického diskursu!

Vážně nepříjemná situace.

Ale opravdu.


Wii pro každého: CamSpace

09.01.09, 15:20

Ovládání her libovolným předmětem, jehož polohu bude sledovat obyčejná webkamera, nabízí inovativní program CamSpace. Je to trochu jako Nintendo Wii, případně hraní přes sensor pohybu v mobilu, iPodu apod :)


Videomonitoring - iSpy

09.01.09, 15:17

Příjemný open source software iSpy umožňuje proměnit počítač s webkamerou v systém sledování prostor s detekcí pohybu, automatickým nahráváním zvuku i obrazu, sledováním videa online a celou řadou dalších zajímavých funkcí. Funguje s každou webkamerou, která je korektně v systému nainstalovaná. Pěkná věcička. Jen trochu hardwarově náročnější, zejména při nastavní přesnější detekce pohybu a vyššího rozlišení.


Free download manager

06.01.09, 14:25

Už pár let používám tento nenápadný a zbytečně neotravující download manažer pro stahování, který se příjemně integruje do prohlížeče, funguje na stahování z Rapisharu, Ulož.to i dalších serverů, které tvrdí, že ve free verzi nestahují přes download managery...

Umí snad všechno co je potřeba. Při nastavení konzervativnějšího vzhledu vypadá asi takto:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Doporučuji.