"On-line podpora
On-line podpora vybrané služby je plně vytížena nebo není v tuto chvíli k dispozici. Opakujte prosím požadavek později.
Dostupnost tohoto druhu kontaktu je:
Po - Pá od 7.00 do 20.00 hodin
Kliknutím na odkaz pokračovat zavřete aktuální okno a vrátíte se zpět na nápovědu."
Naši operátoři momentálně chatují s uživateli, kteří se přihlásili před vámi. Počet uživatelů čekajících ve frontě: 18
Vyčkejte prosím přihlášení operátora.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
atakdále atakdále. Super, že má Seznam helpdesk formou chatu, ale čekat půl hodiny a co 5 minut krmit čekatele zprávou o důležitosti požadavku a brzkém spojení s operátorem... no nevím nevím.
...které už asi nikdy rozvedeny nebudou, ale aspoň sem přepíšu klíčová slova, která jsem si časem psal na různé papírky, které teď chci konečně vyhodit :)
"Akademický svět je světem úchylů-deviantů"
"Horoskopům moc nedůvěřuji, ale skutečnost reflektuji"
"Je antiparadox opakem paradoxu? A co je to vlastně paradox?"
Freenet pro věci, které jsou "too illegal" for internet
16.11.08, 00:05
Pár let už existuje taková vtipná záležitost, která se dá nazvat asi jako "internet v internetu". Jmenuje se to Freenet project (http://freenetproject.org/) a je to síť pro největší paranoiky. Celé je to šifrované, data jsou distribuovaná mezi peery a nikdo neví, od koho vlastně co stahuje. Je to tak důmyslné, že za x let provozu tohoto systému to nenašlo většího rozšíření a obsah Freenetu je velice skromný.
Ale - funguje to.
Freenet v zásadě využívají dva typy lidí:
1) vývojáři Freenetu,
2) vrahové, pedofilové, teroristi a super-paranoici.
Neboli, má smysl využít Freenetu a nahrát něco tam tehdy, kdy jde o věc "příliš nelegální na to, aby byla vystavena kdekoli na normálním internetu". Na Freenet se jednou nahraje, a pokud je správně pojmenována v katalozích, lidi to budou otvírat, tedy cachovat, a tedy se tam takový obsah udrží. A nikdo už nikdy nezjistí, kdo to tam umístil. A dokud budou existovat uživatelé Freenetu, bude to existovat a nic nedokáže takový distribuovaný obsah smést z povrchu zemského. Docela cool technologie.
Reformy současné vlády jsou špatné, nedokonalé, necitlivé a vůbec úplně mizerné. Přes to všechno je dobře, že konečně někdo dostal tu odvahu začít dělat věci, které je třeba dlouhodobě dělat a řešit.
Nelíbí se mi populismus ČSSD s jejími antikampaněmi, které nedávají žádné konstruktivní řešení, jen populisticky lákají lidi ve stylu "volte nás, my zase pěkně všechno, co ODS nastartovala, zrušíme! budete se nadále mít jako prasátka v žitě!" Zejména je trapné využívat hloupého lidu tak, že se mu vypláchne mozek tím, že se vládní témata zneužijí ve volbách, kde nikdy dřív až tak moc o celostátní partajní záležitosti nešlo.
Je proto fajn, že se někdo chopil a odstartoval symbolickou protikampaň "Díky vládě". Stejně jako je symbolická kampaň, i já se symbolicky přidávám k podpoře této iniciativy.
Co může přinést vysvobození, vnitřní nezávislost - autonomii, blaženost, štěstí?
Je povaha člověka něco v jeho "naturelu", něco čím se člověk rodí, co nelze změnit???
Změna je možná.
Jde však o jednosměrku: odkrytí závoje nevědomosti přináší poznatky. Lze se pokusit závojem znovu skutečnost zakrýt. Je však obtížné ignorovat jasné vidění příčinnosti následků. Nepěkné stavy způsobené z hloupého konání v rámci "regrese" jsou neuvěřitelnou motivací to takhle nenechat a pracovat na neopakování jednání způsobujícího utrpení.
Před chvílí jsem si vyzkoušel na jednom nejmenovaném žďárském výchovném ústavu (ne gymplu) učit dvě hodiny studenty angličtinu :)
První třídu tvořili kuchaři třeťáci, co formálně měli mít angličtinu asi osmým rokem. Bylo mi řečeno, že jde o nezvladatelnou třídu grázlíků co ignorují jakoukoli autoritu a které není možné umravnit. Vědom si účinků různých sebenaplňujících proroctví, Pygmalion efektu a jiných psychofenoménů, jal jsem se všechny tyto nálepky před vstupem do hodiny setřást a považovat třídu za skupinu géniů.
Angličtina neangličtina, na úvod jsem se jal použít techniku kotvení v těle ("mít všech pět pohromadě") pro uvolnění napětí z přestávky a zaměření pozdější pozornosti na předmět hodiny. Světe div se, ačkoli to nebylo zpočátku bráno příliš vážně, všechny ty, kteří se na začátku pochichtávali, co to je za úchylnou pitomost, se během první minuty zklidnili, a i když se cvičení příliš nevěnovali, udrželi se potichu až do konce cvičení. Hlavní účel celé věci, zastavit proud myšlenek z přestávky a jasně oddělit předchozí aktivity a myšlenky od hodiny, se tak povedl.
Bylo mi zadáno, že je třeba probrat to a ono, a že jednou z aktivit bude poslechové cvičení. Prý je potřeba počítat s tím, že aktivita původně naplánovaná na 5 minut bude v této třídě trvat půl hodiny a nic se už nestihne.
Poslech jsem nakonec i s bohatou diskusí a skupinovým brainstormingem zvládl asi za 15 minut, další aktivitu taky za 15 minut, a najednou zbývalo ještě 10 minut do konce hodiny a už "nebylo do čeho píchnout", všechno co se udělat mělo, se v zásadě udělalo.
Tak jsem už rezignoval na hledání dalších aktivit, neboť už bylo vidět, že pozornost a schopnost udržet zaměření na danou věc klesá, chvilku si už jen popovídal v češtině a na konec rozdal lístečky pro napsání zpětné vazby na právě proběhlou hodinu. Pohoda.
--
Druhá hodina byli rovněž kuchaři, ale prváci. Skupina byla menší (teď jen asi 10 lidí), aktivnější, ale především se do aktivit zapojovali spontánně či jen s lehkou externí motivací prakticky všichni. Úvodní uvolnění a uvědomění si těla proběhlo téměř úplně v klidu, další aktivity, rovněž včetně poslechu, plynuly tak, že krásně po 40 minutách bylo až na jedno cvičení všechno hotovo. Poslední cvičení připadlo na doma, vyplnění zpětné vazby a hotovo. Ještě větší pohoda.
--
Zpětná vazba byla převážně pozitivní.
U obou skupin jsem využil přirozenou touhu některých lidí se projevovat a nutil je k diskusi k tématu, takže hrůzná varování, kterak je skupina nezvladatelná a nikoho neposlouchá se nenaplnila. V první skupině bylo pár lidí, co se moc nezapojovalo, luštilo si možná sudoku nebo co... ti reagovali jen na přímou výzvu. Ale nikdo systematicky nenabourával chod hodiny a všechno naplánované se stihlo ještě dřív než se mělo. Šlo o to, že jsem vnímal naladění skupiny, a když jsem ke konci cvičení cítil, že pozornost a zájem uvadá, urychleně jsem cvičení dokončil a přešel k jiné aktivitě, aby se pozornost nerozptýlila úplně. Strategie byla úspěšná a zde vnímám potenciální problém u řady "profesionálních" učitelů, že "jedou" v rámci hodiny svůj připravený program a ignorují "pole skupiny". IMHO nemá smysl v aktivitě, na kterou se lidi přestávají soustředit a která už začíná nudit, pokračovat. Znám z vlastní zkušenosti na gymplu...
Ve středu večer se veleúspěšně uskutečnil sraz psychologii-studujících jedinců v jeskyni pod Stránskou skálou, jakožto uskutečnění mé iniciativy vyhnatt všechny ty alkoholiky i jinam než do hospody.
V hospodě a u piva to sice skončilo, ale začalo to s ohněm, bubny a jiným "doprovodným příslušenstvím" v jeskyni.
V rámci inter-ročníkové družby byli přizváni i perspektivní prváci, aby utužili bratrské vztahy se svými o rok staršími spolužáky.
Byla to nezapomenutelná akce, která bude patrně v dohledné době zopakována — za podmínky parametických změn, zejména vynechání ohně v jeskyni, neboť bez ventilace a s mokrým dřevem se v takové jeskyni brzy nedá dýchat :e)
Některé detaily akce budiž ponechány utajené a dostupné pouze zasvěcencům XY. stupně. :D
Seznam online helpdesk po půl hodině čekání
"On-line podpora
On-line podpora vybrané služby je plně vytížena nebo není v tuto chvíli k dispozici. Opakujte prosím požadavek později.
Dostupnost tohoto druhu kontaktu je:
Po - Pá od 7.00 do 20.00 hodin
Kliknutím na odkaz pokračovat zavřete aktuální okno a vrátíte se zpět na nápovědu."
Děkuji za příjemnou půlhodinu nudy :)
Seznam.cz online helpdesk
Seznam.cz helpdesk - [doba čekání již] 27 minut
Naši operátoři momentálně chatují s uživateli, kteří se přihlásili před vámi. Počet uživatelů čekajících ve frontě: 18
Vyčkejte prosím přihlášení operátora.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
...
Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzo spojí.
atakdále atakdále. Super, že má Seznam helpdesk formou chatu, ale čekat půl hodiny a co 5 minut krmit čekatele zprávou o důležitosti požadavku a brzkém spojení s operátorem... no nevím nevím.
Pár rozvedení hodných myšlenek
...které už asi nikdy rozvedeny nebudou, ale aspoň sem přepíšu klíčová slova, která jsem si časem psal na různé papírky, které teď chci konečně vyhodit :)
"Akademický svět je světem
úchylů-deviantů""Horoskopům moc nedůvěřuji, ale skutečnost reflektuji"
"Je antiparadox opakem paradoxu? A co je to vlastně paradox?"
"Pohádka o kýčové panence na BOSSu"
"Urban primitive... why not"
EOF
Freenet pro věci, které jsou "too illegal" for internet
Pár let už existuje taková vtipná záležitost, která se dá nazvat asi jako "internet v internetu". Jmenuje se to Freenet project (http://freenetproject.org/) a je to síť pro největší paranoiky. Celé je to šifrované, data jsou distribuovaná mezi peery a nikdo neví, od koho vlastně co stahuje. Je to tak důmyslné, že za x let provozu tohoto systému to nenašlo většího rozšíření a obsah Freenetu je velice skromný.
Ale - funguje to.
Freenet v zásadě využívají dva typy lidí:
1) vývojáři Freenetu,
2) vrahové, pedofilové, teroristi a super-paranoici.
Neboli, má smysl využít Freenetu a nahrát něco tam tehdy, kdy jde o věc "příliš nelegální na to, aby byla vystavena kdekoli na normálním internetu". Na Freenet se jednou nahraje, a pokud je správně pojmenována v katalozích, lidi to budou otvírat, tedy cachovat, a tedy se tam takový obsah udrží. A nikdo už nikdy nezjistí, kdo to tam umístil. A dokud budou existovat uživatelé Freenetu, bude to existovat a nic nedokáže takový distribuovaný obsah smést z povrchu zemského. Docela cool technologie.
:)
Vládní reformy jsou nedokonalé
Reformy současné vlády jsou špatné, nedokonalé, necitlivé a vůbec úplně mizerné. Přes to všechno je dobře, že konečně někdo dostal tu odvahu začít dělat věci, které je třeba dlouhodobě dělat a řešit.
Nelíbí se mi populismus ČSSD s jejími antikampaněmi, které nedávají žádné konstruktivní řešení, jen populisticky lákají lidi ve stylu "volte nás, my zase pěkně všechno, co ODS nastartovala, zrušíme! budete se nadále mít jako prasátka v žitě!" Zejména je trapné využívat hloupého lidu tak, že se mu vypláchne mozek tím, že se vládní témata zneužijí ve volbách, kde nikdy dřív až tak moc o celostátní partajní záležitosti nešlo.
Je proto fajn, že se někdo chopil a odstartoval symbolickou protikampaň "Díky vládě". Stejně jako je symbolická kampaň, i já se symbolicky přidávám k podpoře této iniciativy.
Svoboda.
Co může přinést vysvobození, vnitřní nezávislost - autonomii, blaženost, štěstí?
Je povaha člověka něco v jeho "naturelu", něco čím se člověk rodí, co nelze změnit???
Změna je možná.
Jde však o jednosměrku: odkrytí závoje nevědomosti přináší poznatky. Lze se pokusit závojem znovu skutečnost zakrýt. Je však obtížné ignorovat jasné vidění příčinnosti následků. Nepěkné stavy způsobené z hloupého konání v rámci "regrese" jsou neuvěřitelnou motivací to takhle nenechat a pracovat na neopakování jednání způsobujícího utrpení.
Mezi Světy
Brozkeff učitelem angličtiny
Před chvílí jsem si vyzkoušel na jednom nejmenovaném žďárském výchovném ústavu (ne gymplu) učit dvě hodiny studenty angličtinu :)
První třídu tvořili kuchaři třeťáci, co formálně měli mít angličtinu asi osmým rokem. Bylo mi řečeno, že jde o nezvladatelnou třídu grázlíků co ignorují jakoukoli autoritu a které není možné umravnit. Vědom si účinků různých sebenaplňujících proroctví, Pygmalion efektu a jiných psychofenoménů, jal jsem se všechny tyto nálepky před vstupem do hodiny setřást a považovat třídu za skupinu géniů.
Angličtina neangličtina, na úvod jsem se jal použít techniku kotvení v těle ("mít všech pět pohromadě") pro uvolnění napětí z přestávky a zaměření pozdější pozornosti na předmět hodiny. Světe div se, ačkoli to nebylo zpočátku bráno příliš vážně, všechny ty, kteří se na začátku pochichtávali, co to je za úchylnou pitomost, se během první minuty zklidnili, a i když se cvičení příliš nevěnovali, udrželi se potichu až do konce cvičení. Hlavní účel celé věci, zastavit proud myšlenek z přestávky a jasně oddělit předchozí aktivity a myšlenky od hodiny, se tak povedl.
Bylo mi zadáno, že je třeba probrat to a ono, a že jednou z aktivit bude poslechové cvičení. Prý je potřeba počítat s tím, že aktivita původně naplánovaná na 5 minut bude v této třídě trvat půl hodiny a nic se už nestihne.
Poslech jsem nakonec i s bohatou diskusí a skupinovým brainstormingem zvládl asi za 15 minut, další aktivitu taky za 15 minut, a najednou zbývalo ještě 10 minut do konce hodiny a už "nebylo do čeho píchnout", všechno co se udělat mělo, se v zásadě udělalo.
Tak jsem už rezignoval na hledání dalších aktivit, neboť už bylo vidět, že pozornost a schopnost udržet zaměření na danou věc klesá, chvilku si už jen popovídal v češtině a na konec rozdal lístečky pro napsání zpětné vazby na právě proběhlou hodinu. Pohoda.
--
Druhá hodina byli rovněž kuchaři, ale prváci. Skupina byla menší (teď jen asi 10 lidí), aktivnější, ale především se do aktivit zapojovali spontánně či jen s lehkou externí motivací prakticky všichni. Úvodní uvolnění a uvědomění si těla proběhlo téměř úplně v klidu, další aktivity, rovněž včetně poslechu, plynuly tak, že krásně po 40 minutách bylo až na jedno cvičení všechno hotovo. Poslední cvičení připadlo na doma, vyplnění zpětné vazby a hotovo. Ještě větší pohoda.
--
Zpětná vazba byla převážně pozitivní.
U obou skupin jsem využil přirozenou touhu některých lidí se projevovat a nutil je k diskusi k tématu, takže hrůzná varování, kterak je skupina nezvladatelná a nikoho neposlouchá se nenaplnila. V první skupině bylo pár lidí, co se moc nezapojovalo, luštilo si možná sudoku nebo co... ti reagovali jen na přímou výzvu. Ale nikdo systematicky nenabourával chod hodiny a všechno naplánované se stihlo ještě dřív než se mělo. Šlo o to, že jsem vnímal naladění skupiny, a když jsem ke konci cvičení cítil, že pozornost a zájem uvadá, urychleně jsem cvičení dokončil a přešel k jiné aktivitě, aby se pozornost nerozptýlila úplně. Strategie byla úspěšná a zde vnímám potenciální problém u řady "profesionálních" učitelů, že "jedou" v rámci hodiny svůj připravený program a ignorují "pole skupiny". IMHO nemá smysl v aktivitě, na kterou se lidi přestávají soustředit a která už začíná nudit, pokračovat. Znám z vlastní zkušenosti na gymplu...
Psycho-logo-delická bubnovačka na Stránské skále
Ve středu večer se veleúspěšně uskutečnil sraz psychologii-studujících jedinců v jeskyni pod Stránskou skálou, jakožto uskutečnění mé iniciativy vyhnatt všechny ty alkoholiky i jinam než do hospody.
V hospodě a u piva to sice skončilo, ale začalo to s ohněm, bubny a jiným "doprovodným příslušenstvím" v jeskyni.
V rámci inter-ročníkové družby byli přizváni i perspektivní prváci, aby utužili bratrské vztahy se svými o rok staršími spolužáky.
Byla to nezapomenutelná akce, která bude patrně v dohledné době zopakována — za podmínky parametických změn, zejména vynechání ohně v jeskyni, neboť bez ventilace a s mokrým dřevem se v takové jeskyni brzy nedá dýchat :e)
Některé detaily akce budiž ponechány utajené a dostupné pouze zasvěcencům XY. stupně. :D
Psychooslava
Zúčastnil jsem se mega-psycho-narozeninové oslavy v PuxPubu. Skutečně masová akce.
Věřili byste, jak mě teď dokážou dvě piva položit? :))