Sociální psychologie v lidové moudrosti II.

27.10.08, 00:25

Pokračování informací odminula: výjimka na nadlimitní rozsah udělena, nemusím s tím už nic dělat :)

cool.


Sociální psychologie v lidové moudrosti

26.10.08, 02:21

První úkol do školy v tomto semestru :) zpracovat tři nějaká lidová moudra v kontextu pojmů ze sociální psychologie.

Tož jsem se toho ujal a takhle to dopadlo =)

Pokud nedostanu výjimku na rozsah, tak svůj poetický jazyk budu muset ještě zkrátit asi na polovinu, neboť jsem jako tradičně přešvihl horní limit pro rozsah...


Výlet do Útěchova

19.10.08, 20:33

fotky :)


Říčky – Mariánské údolí

18.10.08, 13:09

Pár atmosférických fotek ...


Řeka jako mikroblog

12.10.08, 15:04

Chich, tak jsem objevil, že všechno co člověka napadne, už vynalezl někdo přede mnou. V případě tohoto poznámkovníku / ideáře Řeka je profesionální službou Twitter :)


Brozkeff vaří

06.10.08, 21:09

Na adrese http://malec.borec.cz/vareni jsem si otevřel primitivní fotogalerii pokrmů, které v poslední době připravuji... enjoy =)


Chvála stoji na hlavě

06.10.08, 18:25

Dvě hodiny na Nyxu. Hodinu a půl chatu na ICQ/Jabberu. Hodinu řešení stupidního problému s Wordpressem či jinou idiotskou webovou technologií. Hodina třídění fotek, mazání RAWů atd. Nekonečné množství virtuální práce stále čeká k "udělání" na počítači. Není složité strávit celé odpoledne virtuální prací na počítači. Většina takové práce je jen přesun jedniček a nul z jednoho místa na druhé. I většina té interakce s druhými lidmi je po tom internetu jenom plytké bla bla bla, které ani z desetiny nemá kvality skutečné komunikace naživo.

Po tom všem má člověk v těle naakumulovanou spoustu nevybité energie a duševní stav je takový divný, protože byla x hodin pozornost v hlavě a zbytek těla byl ignorován -- vědomí se přeneslo do virtuální reality a vlastně takřka opustilo fyzický časoprostor.

Za nejúčinnější techniku, jak se znovu uzemnit, dostat se zpátky do těla, a znovuzískat schopnost správné koordinace svalstva, schopnost čistě myslet nejen v dimenzích počtu nových příspěvků v auditkách na diskusních sererech, považuji pár minutek stoje na hlavě (šíršásana) =)

Věcička k nezaplacení...

Benefity dle Wikipedie:

Physical Benefits

* Brings fresh blood to the head
* Relieves pressure in the lower back and lower body
* Improves balance

Mental Benefits

* Improves concentration and memory
* Sharpens the senses
* Increases intellectual capacities

Spiritual Benefits

* Allows one to look at life from a different angle.

:)


Nehodnotit

04.10.08, 22:15

Nepotlačovat, pozorovat a uvědomovat si tendenci k nálepkování, a hledat pravé příčiny takového jednání: u sebe samotného, v sobě samém.

Cesta k vysvobození se z věčného kolotoče.


Květoslav Minařík a ontologická nejistota

03.10.08, 22:50

Minařík je nebezpečná četba.

Opět jsem se o tom přesvědčil teď, když jsem asi po dvouměsíční pauze opět otevřel jednu z jeho knih a jal se absorbovat jeho nauku. I přes v poslední době znamenitý duševní stav se mě během cca 5 minut čtení zmocnila "stará známá" existenciální úzkost, kterou jsem naposled řešil o prázdninách v létě. Hmm...


Synthetic pleasures

02.10.08, 23:04

Dnes jsem ve škole si užil projekci tohoto neuvěřitelného dokumentu z poloviny devadesátých let.

Nekritický techno-optimismus v praxi, ještě z doby počátku masovějšího rozšiřování internetu.

Pohádka o tom, kterak současné lidstvo zapomnělo na pokoru.

Mimochodem, dokument obsahuje jedny z posledních videonahrávek Timothy Learyho.

Masakr, pěkně mě to rozsekalo. Takové nebezpečné věci by se na akademické půdě snad ani neměly pouštět.