Pokud nedostanu výjimku na rozsah, tak svůj poetický jazyk budu muset ještě zkrátit asi na polovinu, neboť jsem jako tradičně přešvihl horní limit pro rozsah...
Chich, tak jsem objevil, že všechno co člověka napadne, už vynalezl někdo přede mnou. V případě tohoto poznámkovníku / ideáře Řeka je profesionální službou Twitter :)
Dvě hodiny na Nyxu. Hodinu a půl chatu na ICQ/Jabberu. Hodinu řešení stupidního problému s Wordpressem či jinou idiotskou webovou technologií. Hodina třídění fotek, mazání RAWů atd. Nekonečné množství virtuální práce stále čeká k "udělání" na počítači. Není složité strávit celé odpoledne virtuální prací na počítači. Většina takové práce je jen přesun jedniček a nul z jednoho místa na druhé. I většina té interakce s druhými lidmi je po tom internetu jenom plytké bla bla bla, které ani z desetiny nemá kvality skutečné komunikace naživo.
Po tom všem má člověk v těle naakumulovanou spoustu nevybité energie a duševní stav je takový divný, protože byla x hodin pozornost v hlavě a zbytek těla byl ignorován -- vědomí se přeneslo do virtuální reality a vlastně takřka opustilo fyzický časoprostor.
Za nejúčinnější techniku, jak se znovu uzemnit, dostat se zpátky do těla, a znovuzískat schopnost správné koordinace svalstva, schopnost čistě myslet nejen v dimenzích počtu nových příspěvků v auditkách na diskusních sererech, považuji pár minutek stoje na hlavě (šíršásana) =)
Věcička k nezaplacení...
Benefity dle Wikipedie:
Physical Benefits
* Brings fresh blood to the head
* Relieves pressure in the lower back and lower body
* Improves balance
Mental Benefits
* Improves concentration and memory
* Sharpens the senses
* Increases intellectual capacities
Spiritual Benefits
* Allows one to look at life from a different angle.
Opět jsem se o tom přesvědčil teď, když jsem asi po dvouměsíční pauze opět otevřel jednu z jeho knih a jal se absorbovat jeho nauku. I přes v poslední době znamenitý duševní stav se mě během cca 5 minut čtení zmocnila "stará známá" existenciální úzkost, kterou jsem naposled řešil o prázdninách v létě. Hmm...
Sociální psychologie v lidové moudrosti II.
Pokračování informací odminula: výjimka na nadlimitní rozsah udělena, nemusím s tím už nic dělat :)
cool.
Sociální psychologie v lidové moudrosti
První úkol do školy v tomto semestru :) zpracovat tři nějaká lidová moudra v kontextu pojmů ze sociální psychologie.
Tož jsem se toho ujal a takhle to dopadlo =)
Pokud nedostanu výjimku na rozsah, tak svůj poetický jazyk budu muset ještě zkrátit asi na polovinu, neboť jsem jako tradičně přešvihl horní limit pro rozsah...
Výlet do Útěchova
fotky :)
Říčky – Mariánské údolí
Pár atmosférických fotek ...
Řeka jako mikroblog
Chich, tak jsem objevil, že všechno co člověka napadne, už vynalezl někdo přede mnou. V případě tohoto poznámkovníku / ideáře Řeka je profesionální službou Twitter :)
Brozkeff vaří
Na adrese http://malec.borec.cz/vareni jsem si otevřel primitivní fotogalerii pokrmů, které v poslední době připravuji... enjoy =)
Chvála stoji na hlavě
Dvě hodiny na Nyxu. Hodinu a půl chatu na ICQ/Jabberu. Hodinu řešení stupidního problému s Wordpressem či jinou idiotskou webovou technologií. Hodina třídění fotek, mazání RAWů atd. Nekonečné množství virtuální práce stále čeká k "udělání" na počítači. Není složité strávit celé odpoledne virtuální prací na počítači. Většina takové práce je jen přesun jedniček a nul z jednoho místa na druhé. I většina té interakce s druhými lidmi je po tom internetu jenom plytké bla bla bla, které ani z desetiny nemá kvality skutečné komunikace naživo.
Po tom všem má člověk v těle naakumulovanou spoustu nevybité energie a duševní stav je takový divný, protože byla x hodin pozornost v hlavě a zbytek těla byl ignorován -- vědomí se přeneslo do virtuální reality a vlastně takřka opustilo fyzický časoprostor.
Za nejúčinnější techniku, jak se znovu uzemnit, dostat se zpátky do těla, a znovuzískat schopnost správné koordinace svalstva, schopnost čistě myslet nejen v dimenzích počtu nových příspěvků v auditkách na diskusních sererech, považuji pár minutek stoje na hlavě (šíršásana) =)
Věcička k nezaplacení...
Benefity dle Wikipedie:
Physical Benefits
* Brings fresh blood to the head
* Relieves pressure in the lower back and lower body
* Improves balance
Mental Benefits
* Improves concentration and memory
* Sharpens the senses
* Increases intellectual capacities
Spiritual Benefits
* Allows one to look at life from a different angle.
:)
Nehodnotit
Nepotlačovat, pozorovat a uvědomovat si tendenci k nálepkování, a hledat pravé příčiny takového jednání: u sebe samotného, v sobě samém.
Cesta k vysvobození se z věčného kolotoče.
Květoslav Minařík a ontologická nejistota
Minařík je nebezpečná četba.
Opět jsem se o tom přesvědčil teď, když jsem asi po dvouměsíční pauze opět otevřel jednu z jeho knih a jal se absorbovat jeho nauku. I přes v poslední době znamenitý duševní stav se mě během cca 5 minut čtení zmocnila "stará známá" existenciální úzkost, kterou jsem naposled řešil o prázdninách v létě. Hmm...
Synthetic pleasures
Dnes jsem ve škole si užil projekci tohoto neuvěřitelného dokumentu z poloviny devadesátých let.
Nekritický techno-optimismus v praxi, ještě z doby počátku masovějšího rozšiřování internetu.
Pohádka o tom, kterak současné lidstvo zapomnělo na pokoru.
Mimochodem, dokument obsahuje jedny z posledních videonahrávek Timothy Learyho.
Masakr, pěkně mě to rozsekalo. Takové nebezpečné věci by se na akademické půdě snad ani neměly pouštět.